Lietuvos kovotojai skynė pergales užsienio arenose

MMA Federacija

Lietuvos kovotojai skynė pergales užsienio arenose

Lietuvos mišrių kovos menų federacijos (MMAF) rinktinė iš Italijoje vykusio Europos (IMMAF) čempionato grįžo su istoriniais pasiekimais. Atlaikę beveik 300 varžovų iš 36-ių Senojo žemyno valstybių konkurenciją, lietuviai parsivežė du medalius. Kiek anksčiau jaunesni mūsų šalies atletai išbandė jėgas pasaulio pirmenybėse Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

Spaudoje
Delfi.lt
lrt.lt/naujienos/sportas
https://www.lrytas.lt/sportas
https://www.respublika.lt/lt/naujienos/sportas
https://www.sportas.lt/naujiena

Netoli Venecijos surengtame čempionate, kurį organizavo Tarptautinė mišrių kovos menų federacija (IMMAF), dalyvavo net 292 atletai. Debiutas tokio rango turnyre Lietuvos sportininkams buvo itin nelengvas, tačiau davė daug vertingų pamokų.

Geriausiai sekėsi Europos vicečempione tapusiai Lijanai Lipinskaitei. 19-metė trenerio Mindaugo Smirnovo auklėtinė jaunimo (18-21 metų) merginų svorio kategorijoje iki 61,2 kg nukeliavo iki pat finalo. Jame po atkaklaus mūšio teko pripažinti lenkės Dominikos Steczkowskos pranašumą. Kovai prireikė visų 3 raundų ir visų 9 numatytų minučių. Pergalė lenkei atiteko teisėjų sprendimu.

Pasak Europos vicečempionės trenerio, lietuvė turėjo šansų laimėti prieš labiau patyrusią varžovę, tačiau nepasinaudojo savo pranašumu imtynėse, o labiau įsivėlė į apsikeitimą bokso smūgiais.

„Lijana pati jautė, kad galėjo laimėti. Nenuostabu, kad po teisėjų verdikto ji ir ašarą nubraukė. Bet tos ašaros – sidabrinės, todėl taip pat malonios“, – pasakojo M. Smirnovas.

Dar vieną medalį Lietuvos rinktinei pelnė Aleksandrai Tuzova. Vilniaus „Valetudo“ klubo narė merginų jaunimo svorio kategorijos iki 56,7 kg pusfinalyje techniniu nokautu pralaimėjo ukrainietei Anastasijai Holinko, kuri vėliau tapo čempione.

Vyrų puslengvio svorio kategorijoje (iki 65,8 kg) Konstantinas Mokšinas (Vilniaus „Pankratos“) jau po pirmosios kovos buvo priverstas pasitraukti dėl apmaudžios traumos. Varžovas iš Anglijos netyčia pirštu pataikė lietuviui į akį. Po šio epizodo medikai Konstantinui nebeleido tęsti pasirodymo, o teisėjai po ilgų diskusijų pergalę skyrė anglui.

Danielius Grėbliūnas (Vilniaus „Smauglys“) vyrų vidutiniame svoryje (iki 83,9 kg) vienbalsiu teisėjų sprendimu nusileido ukrainiečiui Tymurui Kurbankadijevui.

„Iš Danieliaus labiausiai tikėjomės medalio, nes jis čempionatui buvo puikiai pasiruošęs. Tačiau ukrainietis laimėjo taktiškai, priversdamas daugiausia kautis stovėsenoje, o ne parteryje, kur mūsiškis jaučiasi kur kas užtikrinčiau“, – dėstė LMMAF prezidentas M. Smirnovas.

Pirmajame etape savo pasirodymą baigė ir Martynas Pupelis („Valetudo“). Jis jaunimo lengvo svorio kategorijoje (iki 70,3 kg) susigrūmė su šeimininkų atstovu Emilio Doda. Nors lietuvis akistatą pradėjo taikliais smūgiais, netrukus italas privertė jį pasiduoti po smaugimo veiksmo.

„Žinant, kad tai buvo mūsų debiutas Europos pirmenybėse, ir kokia didelė buvo konkurencija, rezultatus vertiname teigiamai. Kiekvienoje suaugusiųjų svorio kategorijoje dalyvavo net 32 atletai, o jaunimo  – 16. Reikia pasidžiaugti mūsų merginų pasirodymu, o vyrus galima pagirti už kokybišką pasiruošimą ir pastangas siekiant aukščiausių rezultatų“, – sakė pašnekovas.

Prieš startą Italijoje lietuviai, drauge su beveik 500 kovotojų, demonstravo sugebėjimo pasaulio pirmenybėse Abu Dabyje (JAE). Jaunimo iki 18 metų įskaitoje sėkmingiausiai pasirodė Adomas Alanas Razma. Trenerio Artemijaus Sitenkovo auklėtinis svorio kategorijoje iki 77,1 kg laimėjo dvi kovas ir savo pogrupyje liko antras. Išėjimą į pusfinalį garantavo tik pirmoji vietą grupėje, tad iki medalio jam pritrūko vos vienos pergalės. „Pankratos“ klubo atstovas Vladislavas Makovskis lengvesnėje (65,8 kg) svorio kategorijoje laimėjo vieną akistatą, pralaimėdamas kitas dvi.